25/10 2016

Workshopy v galerii GUD o podzimních prázdninách

Podzimní prázdniny v galerii GUD jsou nabité tvůrčími dílnami. Kromě nové výstavy „Byl jednou jeden král Karel IV.“ můžete navštívit komentované prohlídky nebo si vyrobit královskou korunu či vlastní knihu. Vzhledem k omezené kapacitě, doporučujeme na workshopy rezervaci předem na rezervace@galeriegud.cz

„Komentované prohlídky s šaškem Karlíkem“ – pátek 28.10., sobota 29.10., neděle 30.10.
Velmi zábavnou a odlehčenou formou se děti seznámí s osobností Karla IV. Průvodcem výstavy bude veselá postavička šaška Karlíka, který je nejen šprýmař, ale hlavně kamarád. Šašek Karlík představí hlavní fakta spojená s osobou českého krále Karla IV. Děti budou mít možnost se převléknout do dobových kostýmů, aby se lépe vžily do historické doby králů, rytířů a princezen. Budeme poznávat cesty Karla IV. na interaktivní mapě, ale také hlavní stavitelské počiny té doby. Poznáme Karla jako učence, hvězdáře, rytíře…

Malí návštěvníci se tak nejen pobaví, ale odnesou si z výstavy i spoustu zajímavých informací. Celá výstava je doprovázena originálními ilustracemi Marty Hricové.

Děti si vyrobí svůj vlastní erb a na recyklovaný papír si namalují brkem a inkoustem ilustraci ze života Karla IV. nebo si vyzkouší podle předlohy psaní gotického písma. Po celou dobu je bude provázet ilustrovaný průvodce Karlík a tvůrce výstavy Jan Šimr.

Čas: vždy od 11:00 – 12:00 a od 14:00 – 15:00 hodin
Věk: od 3 let
​Cena: 40 Kč k zakoupené vstupence na výstavu

„Vyrábíme královské koruny“ – sobota 29.10., Ateliér GUD 1. patro
Vyrobíme společně s lektorem královskou korunu jakou měl Karel IV. Holčičky si mohou vytvořit korunu pro královnu či princeznu. Někteří malí rytíři si mohou dokonce vyrobit i rytířskou helmu.
Čas: 13:00 – 15:00 hodin
Věk: od 5 let
​Cena: 200 Kč (včetně vstupenky na výstavu)

„Vlastní kniha mouder“ – neděle 30.10., Ateliér GUD 1. patro
Společně s lektorem si děti vyrobí svou vlastní knihu, do které si mohou zapisovat své důležité poznatky a moudra, která pro ně hodně znamenají. Nakonci si ji celou společně svážou jednoduchou, ale praktickou metodou. A kniha bude na světě.
Čas: 13:00 – 15:00 hodin
Věk: od 5 let
​Cena: 200 Kč (včetně vstupenky na výstavu)

Galerie GUD je otevřena o víkendu a svátcích od 10:00 do 18:00 hodin, v týdnu od středy do pátku od 14:00 do 18:00 hodin. Cena vstupenky pouze na výstavu je 170 Kč za dítě a doprovod. Výstava potrvá do 18. prosince 2016.

Více na www.galeriegud.cz