1/12 2013

Výstava pro Zoo Praha v plném proudu

Zveme vás a vaše děti na novou interaktivní výstavu, kterou jsme připravili ve spolupráci s pražskou Zoo Praha. Návštěvu výstavy lze krásně spojit s výpravou ke vánočnímu stromu na nedalekém Staroměstském náměstí. Odložit ji ale lze i na klidnější období po Novém roce. Výstava nabízí zajímavý školní program uzpůsobený dětem od mateřských až po základní školy.
_____________________________________

Výstava pro Zoo Praha v galerii GUD
_____________________________________

Vánoční výstavu v galerii GUD vždy věnujeme projektu, který pomáhá. Loni jsme měli charitativní výstavu Příběhy pro Davídka pro děti postižené mozkovou obrnou. Ttento rok jsme se rozhodli podpořit pražskou zoo a její adopce zvířat,“ říká Kateřina Samková, ředitelka Galerie umění pro děti GUD.  Vedle obyvatel pralesa, otevřené krajiny, vody a noci představí společná výstava GUD a Zoo Praha, také zvířecí sirotky ze zoo, tedy zvířata, která nemají žádné adoptivní rodiče.

Každému ze zvířat výstavy budou moci malí umělci vytvořit dárek přesně podle jeho gusta. Gorilu jistě potěší ozdoby z banánů a dalšího ovoce, žirafě udělají radost ozdoby ze sena. „Naším záměrem bylo představit dětem jednotlivá zvířátka z pražské zoo netradičním a pro dětskou fantazii zábavným způsobem. Hlavní motivací je pro děti snaha připravit vánoční strom s ozdobami inspirovanými tím, co mají daná zvířata ráda,“ říká  autor výstavy Jan Šimr, kreativní ředitel Galerie GUD. Poučení z výstavy děti inspiruje ke tvorbě dárků na míru. V galerii vytvořené ozdoby budou umístěny na speciální vánoční strom přímo v areálu zoo.

Prostředí expozice i samotná zvířata  jsou vytvářeny převážně z recyklovaného materiálu, oděvních látek (náhražka srsti, aby se děti mohly zvířat i dotknout)  a PVC fólie. “Podněcujeme dětskou fantazii. Jednotliví zvířecí obyvatelé GUDu tedy záměrně záměrně neodpovídají přesné skutečnosti a podněcují tak v dětech představivost a smysl pro kreativní vyjádření”, říká Jan Šimr. Expozice, rozdělené tematicky do jednotlivých životních prostředí, doplňují navíc také zvuky zvířat a vůně. 

„Velkým lákadlem bude noční místnost, jejiž součástí bude bílá zeď z kartonu, na niž budu děti malovat. Věříme, že právě tajemný svět noci a jejích bizarních obyvatel se zcela jiným životním stylem a návyky, než máme my, děti inspiruje,“ dodává Jan Šimr.

Výstava potrvá až do 16. února 2014, její návštěvu lze tedy spojit s výpravou ke vánočnímu stromu na nedalekém Staroměstském náměstí. Odložit ji ale lze i na klidnější období po Novém roce. Doplňkový program vytvoří  víkendové workshopy a školní program uzpůsobený dětem od mateřských až po základní školy.