2/5 2013

Víkendové workshopy 4.5. a 5.5.

Zveme vás a vaše děti na víkned plný tvoření a zábavy. V rámci nové výstavy máme přichystané workshopy, které na ni tématicky navazují a dětem rozšíří povědomí o práci Radka Pilaře.

Sobota
14:00 Workshop Vizualizace hudby

Neděle
14:00 Workshop Tajemství ilustrace Radka Pilaře

Vizualizace hudby

Radek Pilař, malíř a ilustrátor také rád zkoušel nové a neotřelé způsoby výtvarné a vizuální tvorby. Jedním z nich byla i vizualizace hudby. To znamená, že se pokoušel k hudbě vytvořit živé, pohyblivé obrazy- hudbu tzv. ilustroval, animoval. Pojďme to zkusit i my. Zaposlouchejme se společně s Martinou Staňkovou do hudby a za pomocí kamínků, korálků, střípků a jiných věcí, které R. Pilař rád ke své tvorbě používal, zkusme hudbu výtvarně uchopit.
Vhodné pro děti od 5 let a jejich rodiče.

Tajemství ilustrace Radka Pilaře

Když se podrobně zadíváme na ilustrace R. Pilaře v oblíbené knížce o loupežníku Rumcajsovi, můžeme si všimnout, jak zajímavě jsou zpracovány. Jak jsou tvořeny ze dvou částí : bohaté a výtvarně samostatně fungující pozadí a jednoduché a zato výrazné postavičky v popředí.  S pozadím na obrázcích si často nevíme rady. Jak se takové efektní pozadí obrazu vytváří? A jak ty postavičky? Zkusíme na to přijít? Workshop vede Martina Staňková.
Vhodné pro děti od 5 let a jejich rodiče.