11/3 2015

V neděli 15.3. galerie GUD slaví narozeniny – akce pro veřejnost ZDARMA

V neděli 15. března tomu bude přesně tři roky od první vernisáže v Galerii umění pro děti GUD. Za tu dobu ji navštívilo tisíce dětí a dospěláků.

V rámci oslav galerie GUD připravila narozeninovou neděli, kdy je celý den vstup na aktuální výstavu české moderny ZDARMA, včetně velmi zajímavých workshopů s Ivonou Danziger.

Dále bude probíhat soutěž na Facebooku. Pro naše obdivovatele máme za sdílení fotografie  s nejkrásnějším přáním k narozeninám pro galerii GUD připraveno několik cen v této podobě:  1. cena – 3x workshop v průběhu roku ZDARMA a neomezené vstupy do galerie ZDARMA, 2. cena – neomezené vstupy do galerie ZDARMA, 3. cena –  3x workshop v průběhu roku ZDARMA.

Galerie GUD za celou dobu svého působení pořádala mnoho výstav ztvárněných v různých konceptech, ale vždy maximálně interaktivních. Podílelo se na nich mnoho zajímavých českých, ale i zahraničních umělců. Dokonce i výstavy jako Radek Pilař dětem sklidily velký úspěch v zahraničí (Rusko (Moskva), Bulharsko (Plovdiv), Slovensko (Piešťany) a v současné době je výstava v Jižní Korea (Soulu) v Národní knihovně).

Program galerie ale není zaměřen pouze na výstavy. „Po celou dobu působení GUDu klademe velký důraz na školní program, který vede velmi profesionálně paní PhDr. Jana Skarlantová. Dokonce náš program jsme realizovali i například pro velké výstavy jako bylo Lendl: Mucha či výstava 1912 ke 100. výročí v Obecním domě, “ vysvětluje Kateřina Samková, zakladatelka galerie. „Kromě vlastní výstavní činnosti, se snažíme podporovat vztah dětí a umění i mimo galerii na veřejných akcích, kde přicházíme s konceptem spolupráce dětí přímo s umělci“, dodává Samková.

Neděle 15. března vstup a workshopy s Ivonou Danziger   – ZDARMA

11:00 hodin   RE-BUTTON ART aneb proměna knoflíků

Nevíte co se starými knoflíky? Recyklujte je společně s námi a vytvořte unikátní dílo. Touto unikátní tvorbou rozvíjí dítě představy a učí se změnit starou věc v něco podstatného, unikátního a zároveň vyjadřuje svoji osobnost prostřednictvím tvorby. Vhodné pro děti od 4 let a jejich rodiče. Omezená kapacita, nutná registrace předem na rezervace@galeriegud.cz.

14:00 hodin Jarní abstrakce

Pojďte si vytvořit vlastní svět pomocí různých materiálů. Námětem pro workshop bude jarní čas. Budeme pracovat s různými materiály, které, jak zjistíte, se dají využít i jiným způsobem, než pro který byly vytvořeny. Koláž bude doplněna i o další zajímavé prvky.

Vhodné pro děti od 5 let a jejich rodiče. Omezená kapacita, nutná registrace na rezervace@galeriegud.cz.