10/10 2012

TINA B. – Festival současného umění – VÝSTAVA PRODLOUŽENA DO 26.11.

FESTIVAL SOUČASNÉHO UMĚNÍ PRAHA – TINA B.

TINA B. 2012: ART & HAPPINESS

17. – 31. 10. 2012

Festival současného umění TINA B. Praha je přehlídkou kvalitního současného umění od umělců ze všech koutů světa.

Každý ročník festivalu TINA B. má své téma, které prostupuje celou přehlídkou. V roce 2011 byla TINA B. ve znamení hesla ART – ECO – BIO a předvedla nekonvenční díla, která se pojila s tématikou ekologie.

V roce 2012 představí TINA B. světové umění, jehož pojící linkou je ART AND HAPPINESS. Festival přinese do Prahy umění, které má svůj význam nejen v estetické hodnotě, ale také v rovině emoční. Sedmý ročník festivalu si stanovil vysoký cíl: pozitivně naladit obyvatele Prahy i její turisty.

Umělci, kteří jsou na TINU B. 2012 vybráni, se budou svými díly snažit vzbudit v divácích pozitivní emoce, úsměv a pocit štěstí. Každodenní realitou 21. století ve velkých městech jako je Praha je neustálý stres lidí. Festival má ambici odpoutat lidi alespoň na malou chvíli od všednodenních starostí a nechat je relaxovat za přítomnosti pozitivně naladěného umění.

Umělcům, kterých se v hlavním městě České republiky každoročně setkává až sto, položíme otázky: „Může umění přinášet společnosti štěstí? Je možné ho použít jako účinný lék proti zdravotním i duševním potížím? Jak ovlivňuje umění náš duševní vývoj a začlenění do společnosti?

I roce 2012 navštíví festival TINA B. netradiční lokality:

• Klementinum – Národní knihovna, její exteriéry a interiéry
• České centrum v Praze
• Galerie Vernon
• Vernon Projekt
• Galerie umění pro děti
• open-air instalace na Vyšehradě
• externí i interní prostory Žižkovské věže

• v kině Bio Oko a Světozor budou promítány mimo jiné také umělecké filmy, které se představily na filmovém festivalu v Cannes

• další lokace budou upřesněny

TINA B. si dále zakládá na své významné spolupráci na mezinárodním poli. Nejenže festival každoročně přivádí zahraniční publikum i umělce do Prahy, sám se také do zahraničí vydává. V minulých ročnících se TINA B. konala například v italských Benátkách, v německém Lipsku, v italské Vincenzy nebo v polském Gdaňsku. V nadcházejících ročnících se chystá do Cannes, New Yorku, jedná se o spolupráci v Saint Trapéz a Pekingu.