11/10 2015

PRODLUŽUJEME! Výstava Tajemství Čtyřlístku bude prodloužena do 28.2. 2016

Rádi bychom Vás pozvali k nám do Galerie umění pro děti GUD na novou výstavu „Tajemství Čtyřlístku“, kterou jsme připravili společně s mladými designéry z UMPRUM k výročí 600 – stého vydání čísla časopisu Čtyřlístek.Časopis Čtyřlístek je českým fenoménem a kulturním dědictvím v oblasti komiksu, který baví mnoho generací již 46 let. Jeho ilustrátorem je Jaroslav Němeček.Nové a netradiční pojetí interaktivní výstavy připravil tým mladých designérů z pražské Vysoké školy uměleckoprůmyslové, Lenka Svatošová a Stanislav Holý (ateliér designu Michala Froňka), kteří již v minulosti spolupracovali s galerií GUD na úspěšném zpracování výstavy Radek Pilař dětem. Kompletní zpracování výstavy připravili v přímé spolupráci s panem Němečkem, jenž pro výstavu přichystal i mnoho autentických ilustrací.
Výstava má mnoho interakcí a seznamuje děti s hlavními postavami Čtyřlístku zábavnou formou. Mohou si třeba sestrojit vynález s profesorem Myšpulínem, nebo poměřit síly se silákem Bobíkem. Pokud se nebudou bát projít temným lesem, čeká je pohodlí v domečku Čtyřlístku a zábava ve výtvarné laboratoři. Součástí výstavy je i fotokoutek, kde děti získají na památku fotografii.
Součástí výstavy bude mnoho doprovodných programů – víkendové workshopy, divadelní představení “Čtyřlístek v pohádce”, vánoční dílny, výlety za poznáním historické Prahy a další.Výstava potrvá od 16. října do 28. února 2016.Pro veřejnost jsou určeny všední dny od 14:00 do 18:00 hodin (mimo pondělky) a víkendy od 10:00 do 18:00 hodin.