30/9 2014

První říjnový víkend v Galerii umění pro děti GUD

První říjnový víkend v Galerii umění pro děti GUD přináší nabitý program. Můžete navštívit zajímavé tvůrčí dílny na téma „Bobule, mihule, rulík, hmyz – zlé zakletí, rychle zmiz!“ a „Knížka na knoflíček“. Workshopy se konají v sobotu a v neděli vždy od 14:00 do 16:00 hodin a jsou ZDARMA v rámci běžného vstupného na výstavu „Viktorka a vesmírná dobrodružství“. 

Bobule, mihule, rulík, hmyz – zlé zakletí, rychle zmiz!“ (sobota 14:00 hodin)

Kdo přemůže Rulíka zlomocného a čaroděje Mořemora? Spisovatelka Daniela Krolupperová vám prozradí, co je třeba pro záchranu víly Vincencie, mořské panenky Helenky a království růží. Naučíte se také skládat origami a na odvážné čeká cesta nočním lesem!

Knížka na knoflíček“ (neděle 14:00 hodin)
Vyzkoušejte si, jak vzniká knížka. S ilustrátorkou Michaelou Bergmannovou a spisovatelkou Lenkou Zemanovou si vyrobíte svoji vlastní, kterou si odnesete domů. Napíšete a namalujete si vlastní příběh, pak knížku společně svážete a nakonec ji zapnete na knoflíček.

Viktorka a vesmírná dobrodružství je název nové komiksové knihy a současně interaktivní výstavy pro děti. Od 4. září do 12. října vezme Viktorka, žákyně galaktické školy, děti do své lodi Lítavice a v Galerii umění pro děti GUD v Praze s ní mohou prozkoumat vesmír. Návštěvníky čekají hry, zábavné aktivity a víkendové tvůrčí dílny. Jak je v Galerii GUD zvykem, dotýkat se vystavených exponátů je více než žádoucí.

Doporučeno pro děti ve věku 3 až 14 let.
Veškeré pomůcky pro workshopy jsou k dispozici na místě.
Rezervace nutná předem na rezervace@galeriegud.cz
Více na www.galeriegud.cz

Těšíme se na setkání s Vámi.