22/9 2014

Program na víkend 27. a 28. září 2014

I poslední zářijový víkend na vás v Galerii umění pro děti GUD čekají inspirativní tvůrčí dílny. V sobotu na téma „Zpíváme si cestou z Kroměříže do Paříže“, v neděli „Putujeme komiksovým vesmírem“. Workshopy se konají vždy od 14:00 do 16:00 hodin a jsou ZDARMA v rámci běžného vstupného na výstavu „Viktorka a vesmírná dobrodružství“. 

Zpíváme si cestou z Kroměříže do Paříže

Vydejte se na cestu se spisovatelem Robinem Králem a skladatelem Jiřím Pazourem. Putování si zpestříme spoustou her a písniček. Vezmeme to přes moře, zastavíme se na karnevalu v Riu a občerstvíme se ve slepicérii. A sami přitom složíte vlastní písničku!

„Putujeme komiksovým vesmírem
Z planety na planetu, společně s vesmírnou holčičkou Viktorkou a jejími kamarády! Se spisovatelkou Klárou Smolíkovou a za pomocí komiksových bublin a jednoduchých rekvizit vytvoříme příběhy a živé obrazy z dalekého vesmíru, ze kterých vznikne jedinečný komiks.

Viktorka a vesmírná dobrodružství je název nové komiksové knihy a současně interaktivní výstavy pro děti. Od 4. září do 12. října vezme Viktorka, žákyně galaktické školy, děti do své lodi Lítavice a v Galerii umění pro děti GUD v Praze s ní mohou prozkoumat vesmír. Návštěvníky čekají hry, zábavné aktivity a víkendové tvůrčí dílny. Jak je v Galerii GUD zvykem, dotýkat se vystavených exponátů je více než žádoucí.

Doporučeno pro děti ve věku 3 až 14 let.
Veškeré pomůcky pro workshopy jsou k dispozici na místě.
Rezervace nutná předem na rezervace@galeriegud.cz