23/5 2013

Program na víkend 25. -26. 5. 2013

Zveme vás a vaše děti na víkned plný tvoření. Děti si mohou v duchu aktuální výstavy Radek Pilař dětem vyrobit svou vlastní papírovou loutku či ztvárnit a „rozhýbat“ postavičky ve flipbooku. Výtvory z obou workhopů si děti mohou odnést domů.

Sobota    14:00 Workshop Vyrobte si vlastní flipbook
Neděle    14:00 Workshop Z lesa Řáholce…

Vyrobte si vlastní flipbook
Jak se dělá takový animovaný film? Kolik musel nakreslit Pilař obrázků, aby rozpohyboval Rumcajse? Zkuste být na chvíli animátory a vytvořte si kapesní obrázkovou knížku, tvořící při rychlém listování iluzi pohybu tzv. flipbook. Nakreslete si svojí oblíbenou postavičku, může mávat rukama, běžet nebo se smát a zas mračit. A co takhle jedoucí auto nebo skákající míč? Je to jen na vás, co budete chtít rozpohybovat. Kde se tam ten pohyb bere? To se dozvíte na workshopu Martiny Zubačové. Vhodné pro děti od 5 let a jejich rodiče.

Z lesa Řáholce

update adobe

V tomto workshopu budou děti s ilustrátorkou Dagmarou Tragorovou vytvářet papírové loutky a objekty z pohádkového lesa Řáholce, který ztvárnil ilustrátor Radek Pilař. Postavičky zde dostanou nové podoby zcela podřízené fantazii dětí… Kdo ví, možná  pak s dětmi budou moci odejít po vlastních domů. Vhodné pro děti od 5 let a jejich rodiče.