21/2 2013

Program na víkend 23.-24.2.2013

Zveme vás a vaše děti na víkned plný tvoření. Děti si mohou v rámci charitativní výstavy Příběhy pro Davídka také vytvořit svůj příběh, a to pomocí techniky koláže s Janem Šimrem nebo přímo s autorkou 1. části expozice „Cesta do fantazie“ Michaelou Petrů, kde si příběh kolektivně dotvoří pomocí magnetických předmětů, které si můžete odnést domů.

Sobota
14:00 Workshop „Příběh velké šatní skříně“
Neděle
14:00 Workshop „Cesta do fantazie“

„Příběh velké šatní skříně“
Návrhářské duo Jan Šimr a Ráchel Smékalová si pro Vás a Vaše děti připravili workshop na téma ,,Příběh“. Společně s nimi budete tvořit obraz, který bude plný oblečení a různých módních doplňků.
Výsledek bude veliká koláž, kde se budou prolínat různé techniky ztvárnění módních návrhů a doplňků. Například výstřižky z časopisů, nebo malované návrhy a návrhy vytvořené ze zbytků látek.
Svá díla si děti budou moci odnést na domácí výstavu nebo je zanechají u nás pro další návštěvníky naší galerie.
Věk dětí: od 5 let (a jejich rodiče).

„Cesta do fantazie“
S Michaelou Petrů si děti budou nejprve vyrábět (vystřihovat a polepovat) magnetky – své dopravní prostředky, kterými budou projíždět cestu (auto, kolo, loď, balon, letadlo…). Cílem cesty je dostat se až do říše fantazie, kde se vše může stát skutečností. Půjdeme přes kouzelnou louku se zakletým královstvím, prasátkové hospořářství, rybník, který hlídá vodník a strašidelný les, kde čaruje zlá čarodějnice. Po cestě krajinou budem skládat magnetky na jednotlivých políčkách a vytvářet tak obrazy, co by se tam mohlo odehrávat.  Své vyrobené magnetky (dopr. prostředky) si děti budou moci odnést domů.
Pojďte s námi hledat cestu do své říše fantazie!
Věk dětí: 6-10 let