16/9 2014

Program na víkend 20. a 21. září 2014

Zastavte se o víkendu v Galerii umění pro děti GUD, čekají na vás zajímavé workshopy. V sobotu na téma „Plavíme se po řece i po moři“, v neděli „Hrátky se Šikulou“. Tvůrčí dílny se konají vždy od 14:00 do 16:00 hodin a jsou ZDARMA v rámci běžného vstupného na aktuální výstavu „Viktorka a vesmírná dobrodružství“. 

„Plavíme se po řece i po moři“

Vyrážíme na plavbu! Ryby nám budou dobrými společníky a dovedou nás od potůčku až k moři. Navštívíme dům mořského čaroděje a jako potápěči budeme lovit poklady ukryté pod hladinou. Vyrobíte si také vlastní rybu a naučíme vás, jak ji doma snadno krmit.

„Hrátky se Šikulou“
Pojďte si hrát! Autorka Jitka Fořtíková a její pomocník Šikula pro vás mají spoustu zábavy. Začneme s tužkou a papírem a na pracovních listech si vyzkoušíme zajímavé úlohy na rozvíjení rozumových oblastí. Čekají vás ale i novinky ze smart a společenských her.

Viktorka a vesmírná dobrodružství je název nové komiksové knihy a současně interaktivní výstavy pro děti. Od 4. září do 12. října vezme Viktorka, žákyně galaktické školy, děti do své lodi Lítavice a v Galerii umění pro děti GUD v Praze s ní mohou prozkoumat vesmír. Návštěvníky čekají hry, zábavné aktivity a víkendové tvůrčí dílny. Jak je v Galerii GUD zvykem, dotýkat se vystavených exponátů je více než žádoucí.

Doporučeno pro děti ve věku 3 až 14 let.
Veškeré pomůcky pro workshopy jsou k dispozici na místě.
Rezervace nutná předem na rezervace@galeriegud.cz