16/5 2013

Program na víkend 18. – 19. 5. 2013

Zveme vás a vaše děti na víkned plný tvoření do Galerie umění pro děti GUD v rámci aktuální výstavy Radek Pilař dětem, kde se děti mohou přenést do světa fantazie a vytvořit tak pohádkové zvíře či nádherné obrazy z obtisknutých látek

Sobota  14:00 Workshop Pohádkové zvíře

Neděle  14:00 Workshop Textil nejen na šaty

Pohádkové zvíře

Jistě jste už viděli v pohádce čerta, vodníka, mořskou pannu, draka, vílu nebo bílou paní. V pohádkách a bájích se to podivnými zvířaty jen hemží. Chcete si vytvořit vlastní pohádkové zvíře? Takové, které nenajdete v žádné knížce? Zvíře může mít, kolik hlav si budete přát, drápy nebo zlaté vlasy to je jen na Vás. Může budit strach, ale i úsměv. Vždyť záleží jen na vás, jakou mu dáte podobu, kde bude zvíře žít a jakou bude mít kouzelnou moc.  Přijďte na workshop Martiny Zubačové. Vhodné pro děti od 5 let a jejich rodiče.

Textil nejen na šaty

Z látky nemusí být jen kabát, triko nebo závěsy. Pomocí látky si můžete vytvořit i pěkný obrázek. Látku můžete nalepit, ale také natřít barvou a otisknout.  S různými hadříky se dají dělat zajímavé věci. Budete překvapeni, jaký zajímavý vzor vytvoří kousek  starých manšestráků nebo zbytek  krajky z maminčiny blůzy. Když k tomu přidáte vaši fantazii a domalujete si nebo nalepíte kukadla, nožičky nebo třeba klobouk jako má Rumcajs, máte o originální postavičku postaráno.  Vytvořte si tímto způsobem vaší oblíbenou pohádkovou postavu s Martinou Zubačovou. Vhodné pro děti od 5 let a jejich rodiče. 

zp8497586rq