14/1 2014

Program na víkend 18. – 19. 1. 2014

Zveme vás a vaše děti na víkend plný tvoření a zábavy. Pro děti je připraven GUD Den – Zuřivý fotoreportér, dále workshop – Experimentální malování s Ivonou Danziger na téma Sníh a zima a v neděli šachová pohádka Kámen tisíce barev. 

Program na víkend 18. – 19. 1. 2014


Sobota

9:00-16:00 GUD den „Zuřivý fotoreportér“

14:00 Workshop „Experimentální malování s Ivonou Danziger na téma Sníh a zima“ (pro děti od tří let)

Neděle

10:00 Šachová pohádka „Kámen tisíce barev“

Experimentální malování s Ivonou Danziger

Malujeme sněhovou vločku. Proč sníh studí? A jak se namaluje? Jak se barvičkami plete čepice? Kdo je to sněhulák? A co potřebujeme na jeho nos?

Při tvorbě necháváme děti experimentovat, aby svobodně výtvarně vyjádřily své prožitky. Používáme velké formáty  čtvrtek nebo plátno. Děti vyzkoušejí štětce, válečky, houbičky, někdy i vidličky a další nástroje. Na tomto workshopu se naučí zejména malovat válečkem a experimentovat se solí.


GUD Den – Zuřivý fotoreportér

 První GUD Den v letošním roce zahajujeme pro loňský úspěch s fotkou pro děti. Den plný her, zábavy, soutěží, ale hlavně focení v roli zuřivého fotoreportéra. Máme připraveny digitální fotoaparáty pro všechny děti. Každý si na závěr kursu odnese vlastní foto dílo vytištěné.

Kapacita 15 dětí. Doporučeno pro věk 5-12 let. Cena 750,-Kč. V ceně je zahrnuta strava po celý den, pitný režim, program včetně vstupů, lektoři a pomůcky.

Pohádkové šachy 

Šachy rozvíjí myšlení a soustředění. Jak je ale dětem přiblížit?  Nejlépe pohádkovým příběhem. Přijďte na netradiční kurz šachů pro děti! Rodiče jsou též vítáni.

Co děti s námi v GUD mohou prožít?

  • Děti si vyslechnou si pohádku o Bělenovi a Černínovi a rozpoutané bitvě o Kámen tisíce barev.
  • Představí se jim jednotlivé postavy příběhu – král, královna, věž, střelec, jezdec a pěšec –  tak, aby si snadno zapamatovaly pravidla jejich pohybu na šachovnici.
  • Tato pravidla si děti budou během celého šachového pásma procvičovat a upevňovat.
  • V závěru si u pohádkových šachovnic mohou děti vše vyzkoušet a šachy si i zahrát.
  • Celé pásmo trvá 2 hodiny.
  • Rezervace míst je nutná předem.