27/11 2012

PŘÍBĚHY PRO DAVÍDKA – VÝSTAVA UKONCENA

PRODEJ CHARITATIVNÍCH OBRAZŮ ZAHÁJEN 8.2.

Obrazy v aukci na www.aukro.cz od 8.2. – 15.2. (obrazy od Mahuleny Bočanové, Lenky Hornové, Jana Saudka, Jiřího Macháčka, Milana Caise a Nely Boudové)

Ostatní obrazy jsou volně k prodeji za minimální cenu 10 000,-Kč. Tato částka jde v 100% hodnotě přímo na účet veřejné sbírky Alka o.p.s.

Seznam slavných osobností a jejich obrazů:

  Aleksandra Udženija, dcery Kristinka (8 let) a Sophie (4 roky)   PRODÁNO

  Podzimní kopaná

V současnosti zastává post pražské radní. V roce 2003 vstoupila do ODS, v roce 2010 byla poprvé     zvolena do zastupitelstva hlavního města Prahy, kde odpovídá za resort majetek a podpora podnikání. Ve volném čase hraje golf a relaxuje četbou.

 

     Adéla Gondíková, dcera Nela (8 let)

      Můj nejmilejší příběh

Moderátorka a herečka. Pracovala jako redaktorka zpravodajství na rádiu Frekvence 1, spolu se svým bratrem Daliborem uváděla ranní show Gondix Family na Evropě 2 a moderovala řadu pořadů v televizi, např. TV Prima (Dotkněte se hvězd a Kinorevue) nebo TV Nova (Snídaně s Novou, Go Go Šou, Rady ptáka Loskutáka a Kolotoč). V současnosti se vedle moderování věnuje divadlu, hraje například v divadle Palace a v muzikálu Popelka na ledě.

 

    

     Jan Šimr, děti (1-3 roky)   PRODÁNO (SPOLEČNOST HERO – značka SUNAR)

     Cesta života

Módní návrhář, designér a výborný umělecký florista. Navrhuje vlastní kolekce, např pro český národní tým běžkařů.

    Barbara Nesvadbová, dcera Bibiana (10 let) – PRODÁNO

    Okno štěstí

Šéfredaktorka módního časopisu Harper’s Bazaar a spisovatelka (Řízkaři, Bestiář, Život nanečisto). Podle Bestiáře pak vznikl stejnojmenný film v režii Ireny Pavláskové. Pro děti napsala knížku Garpíškoviny (Bibi a čtyři kočky).

 

    David Ondříček, syn Rudolf (8 let)

    Barevná fontána

David Ondříček studoval dokumentaristiku na FAMU, jeho režijní debutem se stal film Šeptej (1996). Samotáři získali devět nominací na cenu Český lev. Na svém kontě má filmy jako Jedna ruka netleská, Grandhotel a letošní divácky úspěšný snímek Ve stínu.

 

     Gábina Partyšová, syn Kristián (5 let) – PRODÁNO

     Díky za každé nové ráno

Patřila mezi oblíbené moderátory brněnského rádia Krokodýl, na TV Nova moderovala Prásk a hitparádu ESO pod pseudonymem Rebeka (v roce 2003 vydala desku Rebeka – Mý druhý já a v anketě Český slavík byla zvolena Objevem roku a v kategorii zpěvaček obsadila 8. místo). Má za sebou i pár filmových rolí
a v současnosti moderuje magazín Top Star na TV Prima.

 

     Ivana Jirešová, dcera Sofie (8 let) a neteř Barborka (12 let)

     Mořský svět pro Davídka

Herečka, kterou diváci znají například z televizního seriálu Ordinace v Růžové zahradě. V anketě TýTý byla zvolena Objevem roku 2006. Zahrála si také roli Morgany v muzikálu Excalibur a účinkuje v několika divadlech.

 

   Petra Slancová

    Květy radosti

Začínala jako moderátorka v rádiu, pak v televizi. Na TV Prima moderovala například pořad Nekonečná šance a byla u startu TV Barrandov. Dnes je tváří zpravodajství na TV5.

 

     Jan P. Muchow, syn Hugo (3,5 roku)

    Cesta za tulipánem

Český hudebník, skladatel, producent a příležitostný herec, člen skupiny Ecstasy of Saint Theresa
a Umakart. Složil hudbu k více než desítce českých filmů. Je držitelem Českého lva za nejlepší hudbu ve filmech Jedna ruka netleská a Grandhotel a dvou nominací za film Václav a Samotáři. Hudbu složil  i k televizním seriálům První krok a Ordinace v Růžové zahradě, z dalších filmů jsou to Muži v naději, Šeptej.

 

    Mahulena Bočanová, dcera Marinka (11 let)

    Kouzelná zahrada

Herečka, členka Činoherního klubu v Praze, pravidelně vystupuje také v soukromém divadelním souboru Háta. Účinkovala v pořadu StarDance, moderovala magazín Top Star na TV Prima. Objevila se i v několika televizních seriálech jako Letiště, Rodinná pouta nebo Vyprávěj.

 

    Markéta Hrubešová, dcera Christel (6 let)

    Kocour, který začal chytat myši, cha, cha, cha

Herečka a modelka. Účinkovala ve filmech Sedím na konári a je mi dobre, Divoké pivo, Andělské oči, Konec básníků v Čechách, Golet v údolí a další. Minulý rok vydala kuchařku pod názvem Tak vařím já, kde prezentuje své recepty.

 

   Lenka Hornová, dcera Laura (5 let)

   Kouzelný motýl pro Davídka

Studovala střední ekonomickou školu, konzervatoř, žurnalistiku. Od roku 1990 pracuje v médiích. Byla dramaturgyní pořadu Prásk nebo Občanské Judo. Za humoristické povídky Pomoc, ta rodina je šílená dostala osobní pochvalný dopis od tehdejšího ministra kultury Pavla Dostála. Na seriálu Ulice pracuje již třetí sezónu.

 

   Jiří Macháček, dcera Berta (10 let)   – PRODÁNO

   Sova s ustřelenýma ušima

Herec, zpěvák, textař a frontman skupiny MIG 21. Vystupoval v divadlech Na Zábradlí, Sklep, Na Jezerce. Výrazné role ztvárnil ve filmech Návrat idiota, Medvídek a Nestyda. Na svém kontě má Českého lva za nejlepší mužskou vedlejší roli ve filmu Samotáři a nominaci na hlavní mužský herecký výkon ve filmu Horem pádem za fotbalového fanouška Františka.

    Jitka Schneiderová, dcera Sofie Anna (6 let)

    Ježíškův kytarista

Filmová a divadelní herečka. Účinkovala v představeních Městského a Mahenova divadla v Brně. Zahrála si také v několika muzikálech. Od roku 1996 je členkou Studia Ypsilon, kde se objevuje mj. jako Rusalka nebo Esmeralda v Prodané nevěstě. Popularitu jí přinesla hlavní role Hanky ve snímku Davida Ondříčka Samotáři. Hlavní roli ztvárnila také v pohádce Václava Vorlíčka Jezerní královna. Učitelku Alici si zahrála v komedii Jak se krotí krokodýli. Objevila se i v televizních seriálech Letiště, Černá sanitka a Přešlapy.

 

     Michal Froněk, syn Teodor (5 let)  PRODÁNO (MEDIACOM)

     Příběh Zlaté rybky

Designér, architekt a jeden ze dvou zakladatelů studia Olgoj Chorchoj. Věnuje se produktovému designu, architektonickému řešení a rekonstrukcím budov včetně designu restaurací či obchodů. Za svou práci získal řadu mezinárodních ocenění. Přednáší na VŠUP.

 

    Milan Cais, dcery Evelínka (7 let), Johanka (2 roky)

    Cvalda v Africe

Bubeník a zpěvák skupiny Tata Bojs, také známý výtvarník a sochař. Tvoří pod jménem p3D-01 a jeho instalace byly například vystaveny v českém pavilonu na světové výstavě EXPO 2005 v japonském Aiči. Svému příteli Mardošovi ilustroval jeho knihu Nanobook, která získala ocenění ministra kultury jako 3. nejlepší kniha roku.

 

Jan Hřebejk, syn Jonáš (6,5 roku)   PRODÁNO (S PRO ALFA)

Orlolev v trenýrkách a další příšery

Na FAMU studoval obor scenárista, dramaturg. Proslavil ho film Šakalí léta (1993), který mu také vynesl Českého lva. Ve spolupráci se scenáristou Petrem Jarchovským a producentem Ondřejem Trojanem natočil v r. 1999 divácky velice ceněnou retro komedii z 60. let Pelíšky. O rok později následoval film Musíme si pomáhat (šest Českých lvů a nominace na Oskara), dále Pupendo, Horem Pádem, Medvídek, Kráska v nesnázích.

 

    

      Olga Menzelová-Kelymanová, dcera Anna Karolina (4 roky) spolu s Jiřím Menzelem, Jaroslavem Brabcem a Helenou Kelymanovou

     Velká rodina

Producentka a manželka herce a režiséra Jiřího Menzela. Pořádá zejména výstavy se sociálně-kulturním přesahem pro širokou veřejnost jak v České republice, tak v zahraničí: Wintonovy vlaky, 2011, Karlův most, 2010, Winton Train, 2009, Orbis Artis – Čeští umělci objektivem Jaroslava Brabce, 2008, Jan Saudek, 2008, Yann Arthus Bertrand – Alive, 2008. a další.

 

   

    

    Nela Boudová, syn Dalibor (12 let)

    Strážní andělé

Především divadelní herečka a dabérka. Účinkovala v Divadle Za branou II. u Otomara Krejči, od roku 1994 hraje v pražském Činoherním klubu. Zahrála si mj. ve filmech Kolja, Líbáš jako Bůh, Anglické jahody, Vratné láhve, Doblba!. Svůj hlas propůjčila například Julii Roberts, Melanii Griffith a Jodie Foster.

   

   

     Petr Svoboda, syn Sony (4 roky)

    Lesní víla

Syn hudebního skladatele Karla Svobody. Podniká v módním průmyslu.

 

   

    Ivan Trojan, synové Josef (11 let) a František (13 let) – PRODÁNO

    Tibet

Přední český herec a držitel čtyř Českých lvů. Úspěšně ztvárnil řadu divadelních, televizních a filmových rolí, prosadil se také v dabingu. V roce 1997 se připojil k nově vznikajícímu souboru Dejvického divadla, kde působí dodnes. Cenu Thálie získal za titulní roli v adaptaci románu I. A. Gončarova Oblomov (režie Miroslav Krobot), zazářil rovněž v představení Bratři Karamazovi. K úspěšným filmům poslední doby patří Příběhy obyčejného šílenství a Ve stínu.

 

    

    Pavlína Hodková a Jan Saudek, syn Matěj (6 let) a dcera Anna Marie (4 roky)

     Malujeme

Novinářka a partnerka Jana Saudka. Nedávno nafotila přední české sportovce do kalendáře Piklio 2013 na podporu nadace Rakovina věc veřejná. Jan Saudek je český fotograf, který se věnuje zejména ateliérovým fotografiím s nezaměnitelným rukopisem. Jeho nejčastějším námětem a inspirací jsou ženy, ženské tělo
a vztah mezi mužem a ženou.

    

    

      Vladimír Šmicer, syn Jirka (9 let), dcera Natálka (13 let)

      Derby

Bývalý český fotbalový záložník, v současnosti manažer české fotbalové reprezentace. V roce 2005 byl v sestavě, která vyhrála Ligu mistrů, v roce 2008 získal v anketě Fotbalista roku první místo v kategorii Osobnost ligy.

    

    

     Aleš Najbrt, dcera Amálie (4,5 roku)

     Zvířátka

Výtvarník, designér a zpěvák. Podílí se na úpravě knih, navrhuje plakáty, obaly, vymýšlí loga, značky
a dává tvář časopisu Reflex a připravuje také výtvarnou podobu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Přednáší a vystavuje doma i v zahraničí. V současnosti má uznávané studio a svou tvorbou ovlivňuje tvář českého grafického designu. Mezi nejvýznamnější práce studia Najbrt patří loga měst Prahy a Ostravy a firemní styl společností České dráhy a ČD Cargo.

    

    

     Natálie Kocábová, syn Vincent (9 let)

     Vlk

Zpěvačka a spisovatelka, dcera českého hudebníka a politika Michaela Kocába a bývalé americké tanečnice moderního baletu Marshy. Studuje scenáristiku na FAMU. V r. 2000 jí vyšlo debutové album Fly Apple Pie, o dva roky později účinkovala v muzikálu Starci na chmelu (role Hanky). Roku 2006 vydala své druhé album Hummingbirds in Iceland.

O výstavě „Příběhy pro Davídka“

Charitativní výstava obrazů s názvem Příběhy pro Davídka, která potrvá až do konce února 2013.  Obrazy namalovalo 25 slavných českých osobností spolu se svými dětmi a výtěžek z prodeje obrazů bude věnován na konto Centra pro handicapované ALKA, o. p. s., které poskytuje speciální pohybovou terapii Therasuit dětem postiženým dětskou mozkovou obrnou.

 Slavné české osobnosti se rozhodly podpořit charitativní výstavu pro Davídka a spolu se svými dětmi ztvárnili své vlastní příběhy štěstí. Zadání společné malby rodič–dítě bylo zcela záměrné, nejen že rodič s dítětem hovoří o zdravotním problému Davídka (problém zdravotního postižení se kterým se běžně dítě do styku nedostane) a o Davídkově odhodlání překonat tuto zdravotní bariéru a naučit se chodit, ale navíc i ve společné tvorbě, protože v tu chvíli dítě svoji tvorbu nevnímá jako pouhý obrázek, ale jako skutečné dílo, skutečný dárek od sebe a svých bližních a to je v rámci utváření osobnosti dítěte velmi důležité.

Výstavu Příběhy pro Davídka dále doplňují interaktivní umělecké instalace od Jana Šimra, Ráchel Smékalové a Michaely Petrů s názvem Cesta, které provázejí malé návštěvníky říší fantazie, tajemnou nocí a světem snů.

 Záštitu nad Galerií umění pro děti GUD převzala pražská radní Alexandra Udženija a projekt navíc podpořila vlastním obrazem, který namalovala spolu se svými dětmi.

Hlavním partnerem celého projektu je Nadace Pražské děti v čele s předsedou Danielem Hodkem, která pořádá a podporuje nejrůznější projekty zaměřené na kulturní a sportovní vyžití dětí v našem hlavním městě.

Během adventu mohou návštěvníci galerie zdobit originální vánoční recyklovaný strom z kartonu a  připraveny jsou i další doprovodné akce a workshopy.

Dalšími partnery výstavy jsou:

Umění pro děti, o.p.s., autor a realizátor celé akce, S PRO ALFA, produkční podpora, DN Agentura, produkční podporaTYDVA.com, grafický koncept celé výstavy, Mediacom, mediální podpora, Impact Pleon, PR podpora, 

VersaCo, s. r. o., provozovatel maloobchodní sítě McPen věnoval výtvarné potřeby, Jiří Schovanec – Studio DECOR, věnoval magnetickou barvu pro instalaci Michaely Petrů. Mediálním partnerem je Rádio City.

Více na www.galeriegud.cz nebo na facebook.com/Umění-pro-děti-GUD.

CESTA – interaktivní instalace mladých umělců

Každému příběhu předchází nejprve cesta, kterou každý z nás musí projít dřív, než začne vyprávět. Z toho důvodu umělci vybrali právě tento jednoduchý název pro svou interaktivní část výstavy, která doprovází charitativní výstavu obrazů Příběhy pro Davídka. 

 Cesta začíná magnetickou instalací Michaely Petrů Cesta do Fantazie, která děti provází pohádkovou krajinou, kde se vše může stát skutečností. Na jednotlivých zastávkách děti skládají své vlastní příběhy.

Další dvě části instalace vytvořila dvojice mladých umělců Jan Šimr a Ráchel Smékalová pod názvy Noc a Snový svět. Tmavá místnost představuje tajemnou Noc, kde se prolíná čas před ponořením do hlubokého spánku s bezprostředně předchozími zážitky. Zde končí Cesta do Fantazie a začíná cesta Nocí do Snového světa. Děti zde mohou počítat svítící magnetické ovečky nebo se zahledět do hvězdného nebe, kde září plno hvězd od autorky Lucie Ulíkové.

V poslední části instalace se otevírá Snový svět – prostor pro ztvárnění vlastních fantaskních příběhů. Tady mohou děti umělecky vyjádřit to, k čemu je interaktivní a obrazová expozice inspirovala. K dispozici mají nejen bílé čtvrtky různých tvarů a velikostí, ale i polštáře, jež mohou pomalovat. To vše pak mohou zavěsit na pavučiny snů, jimiž je prostor výstavní místnosti protkán.

A tady naše cesta končí, neboť každá cesta má svůj příběh a každý příběh má i svůj konec.

Představení umělců

Michaela Petrů ve své tvorbě kombinuje malbu s různými materiály, v poslední době především s magnety. Charakteristický je pro ni hravý až dětský přístup. Malba bez tradičních omezení dostává nový význam, obraz může být zároveň objektem nebo interaktivní instalací. Autorka pracuje s obrazy formou vizuální hry a nechává diváky, aby je různými způsoby přetvářeli. Návštěvník galerie se tak sám stává spoluautorem díla.

Příběh Jana Šimra a Ráchel Smékalové, kteří tvoří pod značkou „hraju“, je na samotném začátku, ale i přesto mají veliké odhodlání, víru a tak potřebné zkušenosti pro to, co dělají.

Seznam slavných osobností a jejich obrazů:

  Aleksandra Udženija, dcery Kristinka (8 let) a Sophie (4 roky)

  Podzimní kopaná

V současnosti zastává post pražské radní. V roce 2003 vstoupila do ODS, v roce 2010 byla poprvé     zvolena do zastupitelstva hlavního města Prahy, kde odpovídá za resort majetek a podpora podnikání. Ve volném čase hraje golf a relaxuje četbou.

 

     Adéla Gondíková, dcera Nela (8 let)

      Můj nejmilejší příběh

Moderátorka a herečka. Pracovala jako redaktorka zpravodajství na rádiu Frekvence 1, spolu se svým bratrem Daliborem uváděla ranní show Gondix Family na Evropě 2 a moderovala řadu pořadů v televizi, např. TV Prima (Dotkněte se hvězd a Kinorevue) nebo TV Nova (Snídaně s Novou, Go Go Šou, Rady ptáka Loskutáka a Kolotoč). V současnosti se vedle moderování věnuje divadlu, hraje například v divadle Palace a v muzikálu Popelka na ledě.

 

    Barbara Nesvadbová, dcera Bibiana (10 let)

    Okno štěstí

Šéfredaktorka módního časopisu Harper’s Bazaar a spisovatelka (Řízkaři, Bestiář, Život nanečisto). Podle Bestiáře pak vznikl stejnojmenný film v režii Ireny Pavláskové. Pro děti napsala knížku Garpíškoviny (Bibi a čtyři kočky).

 

    David Ondříček, syn Rudolf (8 let)

    Barevná fontána

David Ondříček studoval dokumentaristiku na FAMU, jeho režijní debutem se stal film Šeptej (1996). Samotáři získali devět nominací na cenu Český lev. Na svém kontě má filmy jako Jedna ruka netleská, Grandhotel a letošní divácky úspěšný snímek Ve stínu.

 

     Gábina Partyšová, syn Kristián (5 let)

     Díky za každé nové ráno

Patřila mezi oblíbené moderátory brněnského rádia Krokodýl, na TV Nova moderovala Prásk a hitparádu ESO pod pseudonymem Rebeka (v roce 2003 vydala desku Rebeka – Mý druhý já a v anketě Český slavík byla zvolena Objevem roku a v kategorii zpěvaček obsadila 8. místo). Má za sebou i pár filmových rolí
a v současnosti moderuje magazín Top Star na TV Prima.

 

     Ivana Jirešová, dcera Sofie (8 let) a neteř Barborka (12 let)

     Mořský svět pro Davídka

Herečka, kterou diváci znají například z televizního seriálu Ordinace v Růžové zahradě. V anketě TýTý byla zvolena Objevem roku 2006. Zahrála si také roli Morgany v muzikálu Excalibur a účinkuje v několika divadlech.

 

   Petra Slancová

    Květy radosti

Začínala jako moderátorka v rádiu, pak v televizi. Na TV Prima moderovala například pořad Nekonečná šance a byla u startu TV Barrandov. Dnes je tváří zpravodajství na TV5.

 

     Jan P. Muchow, syn Hugo (3,5 roku)

    Cesta za tulipánem

Český hudebník, skladatel, producent a příležitostný herec, člen skupiny Ecstasy of Saint Theresa
a Umakart. Složil hudbu k více než desítce českých filmů. Je držitelem Českého lva za nejlepší hudbu ve filmech Jedna ruka netleská a Grandhotel a dvou nominací za film Václav a Samotáři. Hudbu složil  i k televizním seriálům První krok a Ordinace v Růžové zahradě, z dalších filmů jsou to Muži v naději, Šeptej.

 

    Mahulena Bočanová, dcera Marinka (11 let)

    Kouzelná zahrada

Herečka, členka Činoherního klubu v Praze, pravidelně vystupuje také v soukromém divadelním souboru Háta. Účinkovala v pořadu StarDance, moderovala magazín Top Star na TV Prima. Objevila se i v několika televizních seriálech jako Letiště, Rodinná pouta nebo Vyprávěj.

 

    Markéta Hrubešová, dcera Christel (6 let)

    Kocour, který začal chytat myši, cha, cha, cha

Herečka a modelka. Účinkovala ve filmech Sedím na konári a je mi dobre, Divoké pivo, Andělské oči, Konec básníků v Čechách, Golet v údolí a další. Minulý rok vydala kuchařku pod názvem Tak vařím já, kde prezentuje své recepty.

 

   Lenka Hornová, dcera Laura (5 let)

   Kouzelný motýl pro Davídka

Studovala střední ekonomickou školu, konzervatoř, žurnalistiku. Od roku 1990 pracuje v médiích. Byla dramaturgyní pořadu Prásk nebo Občanské Judo. Za humoristické povídky Pomoc, ta rodina je šílená dostala osobní pochvalný dopis od tehdejšího ministra kultury Pavla Dostála. Na seriálu Ulice pracuje již třetí sezónu.

 

   Jiří Macháček, dcera Berta (10 let)

   Sova s ustřelenýma ušima

Herec, zpěvák, textař a frontman skupiny MIG 21. Vystupoval v divadlech Na Zábradlí, Sklep, Na Jezerce. Výrazné role ztvárnil ve filmech Návrat idiota, Medvídek a Nestyda. Na svém kontě má Českého lva za nejlepší mužskou vedlejší roli ve filmu Samotáři a nominaci na hlavní mužský herecký výkon ve filmu Horem pádem za fotbalového fanouška Františka.

    Jitka Schneiderová, dcera Sofie Anna (6 let)

    Ježíškův kytarista

Filmová a divadelní herečka. Účinkovala v představeních Městského a Mahenova divadla v Brně. Zahrála si také v několika muzikálech. Od roku 1996 je členkou Studia Ypsilon, kde se objevuje mj. jako Rusalka nebo Esmeralda v Prodané nevěstě. Popularitu jí přinesla hlavní role Hanky ve snímku Davida Ondříčka Samotáři. Hlavní roli ztvárnila také v pohádce Václava Vorlíčka Jezerní královna. Učitelku Alici si zahrála v komedii Jak se krotí krokodýli. Objevila se i v televizních seriálech Letiště, Černá sanitka a Přešlapy.

 

     Michal Froněk, syn Teodor (5 let)

     Příběh Zlaté rybky

Designér, architekt a jeden ze dvou zakladatelů studia Olgoj Chorchoj. Věnuje se produktovému designu, architektonickému řešení a rekonstrukcím budov včetně designu restaurací či obchodů. Za svou práci získal řadu mezinárodních ocenění. Přednáší na VŠUP.

 

    Milan Cais, dcery Evelínka (7 let), Johanka (2 roky)

    Cvalda v Africe

Bubeník a zpěvák skupiny Tata Bojs, také známý výtvarník a sochař. Tvoří pod jménem p3D-01 a jeho instalace byly například vystaveny v českém pavilonu na světové výstavě EXPO 2005 v japonském Aiči. Svému příteli Mardošovi ilustroval jeho knihu Nanobook, která získala ocenění ministra kultury jako 3. nejlepší kniha roku.

 

Jan Hřebejk, syn Jonáš (6,5 roku)

Orlolev v trenýrkách a další příšery

Na FAMU studoval obor scenárista, dramaturg. Proslavil ho film Šakalí léta (1993), který mu také vynesl Českého lva. Ve spolupráci se scenáristou Petrem Jarchovským a producentem Ondřejem Trojanem natočil v r. 1999 divácky velice ceněnou retro komedii z 60. let Pelíšky. O rok později následoval film Musíme si pomáhat (šest Českých lvů a nominace na Oskara), dále Pupendo, Horem Pádem, Medvídek, Kráska v nesnázích.

 

Olga Menzelová-Kelymanová, dcera Anna Karolina (4 roky) spolu s Jiřím Menzelem, Jaroslavem Brabcem a Helenou Kelymanovou

Velká rodina

Producentka a manželka herce a režiséra Jiřího Menzela. Pořádá zejména výstavy se sociálně-kulturním přesahem pro širokou veřejnost jak v České republice, tak v zahraničí: Wintonovy vlaky, 2011, Karlův most, 2010, Winton Train, 2009, Orbis Artis – Čeští umělci objektivem Jaroslava Brabce, 2008, Jan Saudek, 2008, Yann Arthus Bertrand – Alive, 2008. a další.

 

Nela Boudová, syn Dalibor (12 let)

Strážní andělé

Především divadelní herečka a dabérka. Účinkovala v Divadle Za branou II. u Otomara Krejči, od roku 1994 hraje v pražském Činoherním klubu. Zahrála si mj. ve filmech Kolja, Líbáš jako Bůh, Anglické jahody, Vratné láhve, Doblba!. Svůj hlas propůjčila například Julii Roberts, Melanii Griffith a Jodie Foster.

Mirjam Landa, dcery Rozálie (9 let), Roxana (9 let), Anastázie (14 let)

Fufik hledá svobodu

Studovala režii na FAMU, vzala si herce, zpěváka a skladatele Daniela Landu a později režírovala jeho muzikály (Krysař, Tajemství, letošní novinku Klíč králů), koncertní programy (Bouře) i jiné scénické show (Rockquiem) včetně jejich záznamů. Jako režisérka je podepsána pod řadou hudebních klipů, reportáží
a pořadů pro soukromé TV i pro Českou televizi. Jejím prvním celovečerním hraným počinem coby scenáristky, režisérky a koproducentky se stal muzikál Kvaska.

 

Petr Svoboda, syn Sony (4 roky)

Lesní víla

Syn hudebního skladatele Karla Svobody. Podniká v módním průmyslu.

 

Ivan Trojan, synové Josef (11 let) a František (13 let)

Tibet

Přední český herec a držitel čtyř Českých lvů. Úspěšně ztvárnil řadu divadelních, televizních a filmových rolí, prosadil se také v dabingu. V roce 1997 se připojil k nově vznikajícímu souboru Dejvického divadla, kde působí dodnes. Cenu Thálie získal za titulní roli v adaptaci románu I. A. Gončarova Oblomov (režie Miroslav Krobot), zazářil rovněž v představení Bratři Karamazovi. K úspěšným filmům poslední doby patří Příběhy obyčejného šílenství a Ve stínu.

 

Pavlína Hodková a Jan Saudek, syn Matěj (6 let) a dcera Anna Marie (4 roky)

Malujeme

Novinářka a partnerka Jana Saudka. Nedávno nafotila přední české sportovce do kalendáře Piklio 2013 na podporu nadace Rakovina věc veřejná. Jan Saudek je český fotograf, který se věnuje zejména ateliérovým fotografiím s nezaměnitelným rukopisem. Jeho nejčastějším námětem a inspirací jsou ženy, ženské tělo
a vztah mezi mužem a ženou.

Vladimír Šmicer, syn Jirka (9 let), dcera Natálka (13 let)

Derby

Bývalý český fotbalový záložník, v současnosti manažer české fotbalové reprezentace. V roce 2005 byl v sestavě, která vyhrála Ligu mistrů, v roce 2008 získal v anketě Fotbalista roku první místo v kategorii Osobnost ligy.

Aleš Najbrt, dcera Amálie (4,5 roku)

Zvířátka

Výtvarník, designér a zpěvák. Podílí se na úpravě knih, navrhuje plakáty, obaly, vymýšlí loga, značky
a dává tvář časopisu Reflex a připravuje také výtvarnou podobu Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Přednáší a vystavuje doma i v zahraničí. V současnosti má uznávané studio a svou tvorbou ovlivňuje tvář českého grafického designu. Mezi nejvýznamnější práce studia Najbrt patří loga měst Prahy a Ostravy a firemní styl společností České dráhy a ČD Cargo.

Natálie Kocábová, syn Vincent (9 let)

Vlk

Zpěvačka a spisovatelka, dcera českého hudebníka a politika Michaela Kocába a bývalé americké tanečnice moderního baletu Marshy. Studuje scenáristiku na FAMU. V r. 2000 jí vyšlo debutové album Fly Apple Pie, o dva roky později účinkovala v muzikálu Starci na chmelu (role Hanky). Roku 2006 vydala své druhé album Hummingbirds in Iceland.

Jan Šimr, děti (1-3 roky)

Cesta života

Módní návrhář, designér a výborný umělecký florista. Navrhuje vlastní kolekce, např pro český národní tým běžkařů.

 

 Médiální partneři

zp8497586rq