31/3 2015

Pražské Quadriennale uvede program pro děti a mládež v galerii GUD

Největší světová divadelní výstava Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru (PQ´15) je opět po 4 letech v Praze a tentokrát proběhne také v galerii GUD. Od 18. do 28. června můžete v galerii GUD navštívit výstavu a zúčastnit se workshopů na téma divadlo a scénografie v rámci PQ dětem.

„Letos se v rámci PQ dětem obracíme k divadelním rekvizitám, z nichž jsme si vybrali deštník, jako zástupný objekt pro téma Počasí. Pedagogům jej chceme nabídnout z mnoha úhlů: nejen jako prostředek ochrany před nepřízní počasí, ale především jako hotovou nosnou konstrukci nabízející se tvůrčímu využití – třeba i k naplnění dalších dvou témat – hudby (deštník jako hudební nástroj) a politiky (deštník jako plocha komunikující s veřejností),“ uvádí kurátorka Martina Svobodová.

Speciální program je určený těm nejmladším návštěvníkům, mládeži i rodinám. Návštěvníci se seznámí velmi detailněji s výstavou, pro děti bude určena dílna, kde si budou moci vyrobit zvláštní rekvizitu a přidat ji do společné rostoucí instalace v galerii GUD.

Pro ty nejmladší návštěvníky je připravena dobrodružná interaktivní trasa národními expozicemi ze všech koutů světa, kreativní dílny i hlasování o nejlepší z vystavených exponátů.

Již nyní mají školní třídy a volnočasové organizace možnost se na Pražském Quadriennale aktivně zapojit do speciálního programu a připravit své umělecké exponáty pro dětskou výstavu v Galerii umění pro děti (GUD). Svou účast v projektu však musí učitelé potvrdit předchozí registrací na stránkách www.pqdetem.cz.

Každý dětský návštěvník se stane také porotcem a i jeho hlas rozhodne o tom, která z expozic PQ´15 z více než 78 zemí celého světa získá Cenu dětských návštěvníků.

Více informací na www.galeriegud.cz či www.pqdetem.cz a na facebook.com/pqdetem