15/11 2016

Pohádkový prodloužený víkend v galerii GUD

Prodloužený listopadový víkend v galerii GUD je nabitý tvůrčími dílnami a pestrým programem. Od čtvrtka až do neděle máte možnost komentovaných prohlídek s malovaným průvodcem šaškem Karlíkem a dále jsou pro děti připraveny workshopy v Ateliéru GUD. Doporučujeme rezervaci předem na rezervace@galeriegud.cz.

Papírové divadélko „Pohádka o králi“ – čtvrtek 17.11.
Děti si společně s lektorem vytvoří papírové postavičky (loutky), se kterými si na konci zahrají divadlo. Mohou vytvořit postaviček několik, například krále, prince, draka, skřítka a jiné. Zároveň si vytvoří své vlastní papírové divadélko, aby si i doma mohly zahrát svou pohádku. Postavičky budou upevněné na špejli a díky tomu je mohou použít i jako dekoraci ke květině, kterou mají doma.
Čas: 13:00 až 15:00
Věk: od 5 let
​Cena: 200 Kč (včetně vstupenky na výstavu)

„Karlovo leporelo“ – pátek 18.11.
Děti se dozví, co je to leporelo a jak se vyrábí. Následně si vymyslí svůj příběh, který v obrázcích ztvární. A nakonec si společně s lektorem vyrobí třístránkové originální leporelo se svým vlastním příběhem o Karlu IV.
Čas: 13:00 až 15:00
Věk: od 5 let
​Cena: 200 Kč (včetně vstupenky na výstavu)

Klenoty, korunky a šperky „Královský poklad“ – sobota 19.11.
Děti se stanou klenotníky a šperkaři. Z jednoduchých a nenáročných materiálů, jako je třeba molitan nebo textil, si děti vyrobí svůj vlastní poklad. Ten si samozřejmě dozdobí korálky, flitry a nebo si jej mohou samy dozdobit svými kresbičkami. Také si vyrobí svou vlastní pokladnici. Při celém workshopu bude dětem asistovat a pomáhat Jan Šimr, jeden z tvůrců výstavy.
Čas: 13:00 až 15:00
Věk: od 5 let
​Cena: 200 Kč (včetně vstupenky na výstavu)

Hvězdní architekti „Stavitelé a hvězdáři Karla IV.“ – neděle 20.11.
Jak postavil své známé stavby Karel IV. a co viděl on a jeho hvězdáři ve hvězdách? To se děti dozví při tomto workshopu, kde se na okamžik stanou hvězdnými architekty a postaví město podle souhvězdí na nočním nebi. Své vyrobené domečky, kostely a chrámy z papíru budou na základovou desku města stavět za pomocí hvězdných souhvězdí, které jim galerijní lektor představí a při celé výrobě jim bude asistovat. Samozřejmě se mohou zapojit i rodiče.
Čas: 13:00 až 15:00
Věk: od 5 let
​Cena: 200 Kč (včetně vstupenky na výstavu)

Workshopy doplňují aktuální výstavu v galerii GUD – Byl jednou jeden král… Karel IV. Interaktivní výstava je určena těm nejmenším návštěvníkům ve věku od 2 do 7 let. Výstava děti seznamuje velmi odlehčenou a zábavnou formou s osobností Karla IV. Komentované prohlídky začínají vždy od 11:00 a 15:00 hodin. Cena je 40 Kč ke vstupence na výstavu. Každá komentovaná prohlídka je zakončena workshopem, na kterém si děti vyrobí svůj vlastní erb nebo vitrážové okénko.

Ve dnech od 17. do 20. 11. je galerie otevřena od 10:00 do 18:00 hodin. Cena vstupenky je 170 Kč za dítě a doprovod.