2/11 2016

Pohádka o králi a Karlovo leporelo v galerii GUD – 5.-6.11.

I první listopadový víkend v galerii GUD je plný workshopů, tématicky spojených s aktuální výstavou „Byl jednou jeden král… Karel IV.“ V sobotu 5.11. se koná „Pohádka o králi“ a v neděli 6.11. „Karlovo leporelo“. Na workshopy doporučujeme rezervaci předem na rezervace@galeriegud.cz. Kromě workshopů se můžete těšit opět na komentované prohlídky  s šaškem Karlíkem.

Pohádka o králi – sobota 5.11.
Při tomto workshopu si děti společně s lektorem vytvoří papírové postavičky (loutky), se kterými si na konci zahrají divadlo. Děti si budou moci vytvořit postaviček několik například krále, prince, draka, skřítka a jiné. Zároveň si vytvoří své vlastní papírové divadélko, aby si i doma mohli zahrát svou pohádku. Postavičky budou upevněné na špejli a díky tomu je mohou použít i jako dekoraci ke květině, kterou mají doma.
Čas: 13:00 až 15:00
Věk: od 5 let
​Cena: 200,- (včetně vstupenky na výstavu)

Karlovo leporelo – neděle 6.11.
Na tomto workshopu se děti dozví, co je to leporelo a jak se vyrábí. Následně si děti vymyslí svůj příběh, který v obrázcích ztvární. A nakonec si společně s lektorem vyrobí třístránkové originální leporelo se svým vlastním příběhem o Karlu IV.
Čas: 13:00 až 15:00
Věk: od 5 let
​Cena: 200,- (včetně vstupenky na výstavu)

„Komentované prohlídky s šaškem Karlíkem“ – víkend 5.-6.11.
Velmi zábavnou a odlehčenou formou se děti seznámí s osobností Karla IV. Průvodcem výstavy bude veselá postavička šaška Karlíka, který je nejen šprýmař, ale hlavně kamarád. Šašek Karlík představí hlavní fakta spojená s osobou českého krále Karla IV. Děti budou mít možnost se převléknout do dobových kostýmů, aby se lépe vžily do historické doby králů, rytířů a princezen. Budeme poznávat cesty Karla IV. na interaktivní mapě, ale také hlavní stavitelské počiny té doby. Poznáme Karla jako učence, hvězdáře, rytíře…
Čas: vždy od 11:00 – 12:00 a od 15:00 – 16:00 hodin
Věk: od 3 let
​Cena: 40 Kč k zakoupené vstupence na výstavu

Těšíme se na setkání s vámi