27/1 2014

Pestrý program Galerie GUD na víkend 1. a 2.2. 2014

Přemýšlíte, kam s dětmi vyrazit na zajímavou akci? Připravili jsme pro vás GUD DEN „Poznej s námi Staroměstský orloj“, workshopy na téma Recyklujeme staré plechovky a Masky z alobalu. Zároveň máte jednu z posledních příležitostí navštívit výstavu, která v Galerii probíhá ve spolupráci se ZOO Praha.

GUD DEN na téma Poznej s námi Staroměstský orloj
(sobota 10:00 – 16:00 hodin)
Co skrývá orloj? Budeme si zajímavou formou povídat o historii orloje, navštívíme a prozkoumáme ho, a také si  jej originálně vyrobíme. Vše je formou hry a soutěží, ze které si děti odnesou nejen zajímavé informace, ale především zážitek.
Celodenní program je určen dětem ve věku 5-12 let. Cena 750,-Kč (zahrnuje i pití a jídlo). Kapacita 15 dětí (nutná rezervace na rezervace@galeriegud.cz). Poslední volná místa!

Workshop Malování s Ivonou Danziger na téma Recyklujeme staré plechovky
(sobota od 14:00 hodin)
Nevíte, jak využít starou plechovku? Stačí ji nazdobit, pomalovat, polepit a máte originální umělecké dílko, které poslouží jako dekorace v dětském pokoji, na pracovním stole apod. Co potřebujete? Několik starých plechovek a chuť do tvořivé práce.

Program je určen pro děti od tří let.

Nedělní workshop s Janou Skarlantovou na téma Masky z alobalu
(neděle od 14:00 hodin)
Chystáte se na karneval? Vždyť je masopust a to je doba už tradičně vyhrazená pro různé maškarády, šibřinky, karnevaly a maškarní. Vždyť koho by nelákalo být alespoň jeden den v roce někým jiným.
Pokud ještě nemáte masku, přijďte si ji vyrobit! Bude zcela originální a určitě se zalíbí i vašim kamarádům. V takové masce se dá hrát i divadlo, nebo může sloužit také jako efektní dekorace. Její výroba z alobalu je opravdu jednoduchá a zvládne ji každý. Jak? To si vyzkoušíte sami  pod vedením lektorky. Pomůcky i materiál dostanete, stačí si přinést chuť do tvůrčí činnosti.

Zvířata ze ZOO Praha v Galerii umění pro děti
(denně kromě pondělí, do 16.2.)
Pozoruhodná výstava, během které se děti netradičním způsobem seznámí se zvířaty ze ZOO a samy jim mohou vytvořit dárek přesně podle jejich gusta – gorilu jistě potěší ozdoby z banánů a ovoce, aj. Expozice je tématicky rozdělena do jednotlivých životních prostředí, doplňují ji i zvuky zvířat a vůně. Děti jistě ocení i tajemnou noční místnost.