Školy

Školní program GUD

Pro školy a volnočasové organizace jsme připravili Školní program GUD. Na cestě za uměním bude provázet dětské kolektivy lektor galerie spolu s jejich pedagogem. Věříme, že se GUD stane místem tvořivého setkání nejen umělců a dětí, ale i místem specifické společné práce dětí a jejich pedagogů.

Do programu je nutné se registrovat alespoň týden předem na adrese skolniprogram@galeriegud.cz

Program na říjen 2016 až únor 2017:

Rádi bychom vás pozvali k nám do galerie GUD, kde jsme na podzim připravili novou výstavu s názvem „Byl jednou jeden král Karel IV.“ Interaktivní výstava o českém králi je určena těm nejmenším návštěvníkům ve věku od 2 do 7 let, tedy předškolákům a žákům prvních a druhých tříd základních škol. Výstava byla zahájena v říjnu a potrvá až do konce ledna 2017. PRODLUŽUJEME DO KONCE ÚNORA 2017

Velmi zábavnou a odlehčenou formou se děti seznámí s osobností Karla IV. Průvodcem výstavy bude veselá postavička šaška Karlíka, který je nejen šprýmař, ale hlavně kamarád. Šašek Karlík představí hlavní fakta spojená s osobou českého krále. Děti budou mít možnost se převléknout do dobových kostýmů, aby se lépe vžily do historické doby králů, rytířů a princezen. Budeme poznávat cesty Karla IV. na interaktivní mapě, ale také hlavní stavitelské počiny té doby. Poznáme Karla jako učence, hvězdáře, rytíře…

Malí návštěvníci se tak nejen pobaví, ale odnesou si z výstavy i spoustu zajímavých informací. Celá výstava je doprovázena originálními ilustracemi Marty Hricové.

Máte možnost si rezervovat termíny na skolniprogram@galeriegud.cz nebo na tel. 606 566 926 (při přihlášení skupiny uvádějte prosím počet dětí, jejich věk a termín s časem).

Pro školy je vyhrazen dopolední čas, a to od pondělí do pátku od 8.00 do 13:00 hodin. Programu se také mohou zúčastnit družiny v odpoledních hodinách.Cena vstupenky je 50 Kč za dítě, učitelský doprovod je zdarma.