14/5 2014

Krokodýlí KROK(sk)Y, Stavíme a Putování za pražskou architekturou – víkend 17. a 18. května v GUD

Stavíš? Stavím. Stavíme! – Výstava „Stavíme“ opět v galerii GUD od čtvrtka 15. května. V sobotu výstavu doplní tématický GUD den „Putování za pražskou architekturou“. A na co se můžete těšit v neděli 18. května? Na neobyčejný workshop „Krokodýlí KROK(sk)Y“. Těšíme se na vás v Galerii umění pro děti.

StavímeVodovodní trubky, jiné stavební materiály, dřevěné kostky? Jak lze přetvořit tyto tradiční věci v umělecká díla? Chceme představit nový rozměr spojení interaktivity a umění. Jak uvidíte, stavět se dá z čehokoli a cokoli. Staňte se součástí tvořivého procesu – interaktivní výstava nejen pro děti.

Od čtvrtka 15. května do 28. září 2014.

GUD den Putování za pražskou architekturou

Tentokrát se podíváme na pražskou architekturu a nejzajímavější stavby v Praze. Děti se dozvědí, kdo je architekt, co je náplní jeho práce a tuto roli si zábavnou formou vyzkouší. Dále budou vyrábět modely staveb z recyklovaného materiálu, čeká je exkurze do Národní technické knihovny a mnoho dalšího.

V sobotu 17. května od 10:00  hodin do 16:00 hodin. 
Nutná rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz, kapacita omezena na 15 dětí. 
Cena je 750,-Kč (i s jídlem a pitným režimem).
 Doporučeno pro děti od 5 do 12 let.

Workshop Krokodýlí KROK(sk)Y

Neobyčejný workshop s neobyčejnými botami Crocs. Děti budou tvořit originální předměty z bot Crocs – každý si vybere botu a tu posléze přetvoří do podoby jaké bude chtít. Tématem workshopu budou květiny, kočárky a miminka. Workshop se pořádá ku příležitosti pochodu s kočárky Prahou, který se bude konat ve středu 21. května ve Žlutých lázních. Na tuto akci jste též srdečně zváni (vstup zdarma).

Workshop Krokodýlí KROK(sk)Y se koná v neděli 18. května v GUD od 14:00 hodin do 16:00 hodin. Cena 150,-Kč (v ceně je zahrnut výtvarný materiál, boty Crocks a vstup na aktuální výstavu v galerii).
Doporučeno pro děti ve věku od 5 let a jejich rodiče.

Workshop se bude konat také ve středu 21. května od 13:00 do 16:00 hodin ve Žlutých lázních v rámci akce „Pochod kočárků Prahou“.