13/4 2016

Kreativní víkend plný workshopů začíná u nás, v galerii GUD, již v pátek 15.4.

Připravili jsme pro vás v galerii GUD nabitý víkend plný zajímavých workshopů. Začínáme již v pátek 15.4., kdy se můžete těšit na kreativní odpoledne v Ateliéru GUD na téma „Brož a batůžek“ od 15:30 hodin. Na sobotu je přichystán workshop „Dotváříme makové pole“ od 13:00 hodin a v neděli od 14:00 hodin se koná tvůrčí dílna na téma „Květina pokračuje“. Můžete také shlédnout novou aktuální výstavu „Květina z cyklu Umění očima dětí“. 

Brož a batůžek – pátek 15.4. od 15:30 hodin, Ateliér GUD
Děti si vyberou připravený základ brože ve tvaru zvířátka, který poté vyzdobí korálky. Také dodělají připravený základ pro batůžek (vak) a dozdobí si ho reflexními prvky a dalšími ozdobami. Páteční workshopy pořádá agentura Bandit Models, své workshopy zaměřuje na tvoření s textilními materiály a na výrobu věcí, které se dají obléknout či využít jako módní doplněk.
Čas: 15:30 až 17:30
Věk: 4 až 10 let
​Cena: 270,-

Dotváříme makové pole – sobota 16.4. od 13:00 hodin
Děti se budou inspirovat obrazem od malíře Gustava Klimta, dotvoří expozici a vyzkouší si zjednodušenou výtvarnou techniku ve stylu tzv. pointilismu, kterou je obraz G. Klimta namalován. Hlavním nástrojem pro tvorbu budou vlastní prsty a svůj obraz makového pole tak vytečkují.
Čas: 15:30 až 16:00
Věk: od 3 let
​Cena: 250,- 

Květina pokračuje – neděle 17.4. od 14:00 hodin
Téma Květina pokračuje. Opět se máte na co těšit, s lektorkou Martou Hricovou budete tvořit dvěma rozdílnými výtvarnými technikami – koláží s peříčkama a hrotem kartonu.
Čas: 14:00 až 16:00
Věk: od 5 let
​Cena: 250,-

Poslední zmiňované workshopy doplňují aktuální výstavu Květina z cyklu Umění očima dětí. Hlavním cílem výstavy je podpořit vnímání a fantazii dětí a na vzoru květiny představit různé umělecké styly. Jedná se o propojení pohledu současných a starých mistrů. Mezi autory expozice současného umění se objevují osobnosti jako např. František Hodonský, Petr Písařík, Jakub Špaňhel a další.

Na workshopy doporučujeme rezervaci předem na rezervace@galeriegud.cz