8/2 2017

Karel IV. v komiksu a další workshopy v galerii GUD

Galerie GUD připravila na víkend opět bohatý program. V sobotu 11.2. se můžete těšit na workshop „Valentýnka pro maminku…“, v neděli na „Karel IV. v komiksu“. Za shlédnutí stojí i aktuální výstava o Karlu IV., kterou prodlužujeme až do konce března. Výstava je doplněna i komentovanými prohlídkami s ilustrovaným šaškem Karlíkem. Na workshopy doporučujeme rezervaci předem na rezervace@galeriegud.cz

Valentýnka pro maminku… – sobota 11.2.
V sobotu budeme vyrábět přáníčka pro maminku, tatínka, babičku nebo kamarády. Inspirujeme se svátkem sv. Valentýna a vyrobíme si sérii Valentýnek. Vyrábět budeme z nepřeberného množství materiálů a různými technikami.
Čas: 13:00 – 15:00
Věk: od 3 let
​Cena: 200 Kč

Karel IV. v komiksu – neděle 12.2.
Co mám Karel IV. společného se Supermanem nebo Batmanem? To můžete zjistit na nedělním workshopu, který se tentokrát bude věnovat tvorbě komiksu.
Děti si k příběhu o životě panovníka, který uvidí a uslyší na výstavě, přidají příběhy vlastní. Společně s lektorem budou spojovat umění doby Karla IV. s tím současným. Děti do komiksu formou jednoduché koláže použijí dopředu přichystané obrázky dobového umění 14. století. Pak už stačí jen něco přimalovat nebo odstřihnout a z Karla IV. může být třeba superhrdina.
Čas: 13:00 – 15:00
Věk: od 5 let
​Cena: 200 Kč

Komentované prohlídky s ilustrovaným šaškem Karlíkem začínají o víkendu vždy od 11:00 a od 15:00 hodin. Cena je 40 Kč ke vstupence na výstavu.