25/1 2017

Hrníčky a svátek světla v galerii GUD – víkend 28. a 29.1.

I poslední lednový víkend nabízí galerie GUD pestrý program. Na sobotu je připraven GUD den s názvem „Svátek světla“, v neděli 29.1. se můžete zúčastnit workshopu s názvem „Hrníčky“. Také na vás čeká ilustrovaný šašek Karlík, který vám bude průvodcem aktuální výstavy „Byl jednou jeden král Karel IV.“. Pozor, výstava je prodloužena až do konce února 2017. Na workshopy doporučujeme rezervaci předem na rezervace@galeriegud.cz

Svátek světla – sobota 28.1.
Děti, přijďte s námi oslavit Svátek světla, protože Hromnice už pomalu ťukají na dveře! Čeká nás putování za nejkrásnějšími slunečními hodinami staré Prahy, cesta plná dobrodružných úkolů a hádanek, rozsvěcení malých hromniček, lítý boj s tmou a zlem – jak jinak než s dobrým koncem!
V  odpoledním čase pronikneme do tajů stínohry: budeme tvořit i poznávat rozličné tvary, podoby zvířat, pantomimické jevy, obrazy a mozaiky, vytvoříme si originální loutky i kulisy a ztvárníme vlastní pohádkový příběh! V závěru dne můžete navíc společně s rodiči navštívit naši aktuální výstavu „Byl jednou jeden král Karel IV.“ (rodinné vstupné je zahrnuto v ceně GUD dne).
Čas: 10:00 – 16:00
Věk: 5 – 8 let
​Cena: 750 Kč
V ceně je zahrnuto občerstvení (oběd, svačiny, pitný režim), program po celý den včetně vstupů, lektoři a výtvarné potřeby. Kapacita omezena na max. 15 dětí.

Malujeme na hrníčky – neděle 29.1.
Děti si namalují vlastní hrníček pro sebe nebo třeba pro maminku jako dárek. Malujeme speciálnímí fixami na porcelán ve všech možných barvách. Fixy jsou nesmyvatelné a netoxické. Vhodné pro každé dítě, které zvládne kreslit fixou.
Čas: 13:00 – 15:00
​Cena: 250 Kč

Komentované prohlídky s ilustrovaným šaškem Karlíkem začínají o víkendu vždy od 11:00 a od 15:00 hodin. Cena je 40 Kč ke vstupence na výstavu.