1/9 2012

HRAJ DESIGN …to nejlepší z dětského designu očima studentů VŠUP

Jak vypadá současný design pro děti? Odpověď hledají studenti Ateliéru produktového designu Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze spolu s Galerií umění pro děti. Během podzimní přehlídky Designblok společně chystáme ojedinělou výstavu designu určeného dětem pod názvem HRAJ DESIGN.

adobe cs6 trial download

Galerii umění pro děti GUD se tento rok stane poprvé součástí podzimní akce Designblok, která každoročně přináší nabídku toho nejlepšího v oblasti designu. Tento rok se navíc očima studentů VŠUP bude možné podívat i na to co se nabízí v oblasti design pro současné děti.

Design stoliček, lampiček a především hraček je dnes v portfoliu téměř každého významného návrháře a výrobce designu. Sekci určenou speciálně dětem má ikonický výrobce ze Švýcarska VITRA ale také kultovní český výrobce s letitou tradicí TON. Studenti z ateliéru, který vede dvojice Michal Froňek a Jan Němeček vybrali ty nejinspirativnější solitéry a doplnili je svým vlastním pojetím designu pro děti, který vytvořili v minulém semestru.

Výstava Hraj design nebude pouze pasivní ukázkou designu, ale díky interaktivní instalaci se stane hrací plochou, plnou barevných stoliček, houpacích hraček a netradičních doplňků pro dětský pokoj, kde si všichni malí návštěvníci můžou vyzkoušet, jak objekty fungují.

Hravé pojetí celé výstavy doplní na zdi vytvořené ilustrace od studentů Ateliéru Ilustrace VŠUP.

Součástí výstavy bude relaxační zóna s hračkami pro děti a sezením pro dospělé a obchod, kde bude většina z vystavených produktů v prodeji za speciální ceny.

Kurátoři Hraj design: Vácalv Mlynář, Jakub Pollág, Viktorie Beldová, Romam Kvita, Lenka Svatošová

zp8497586rq