22/2 2017

Hledáme Golema – sobota 25.2. galerie GUD

Na sobotu 25. února připravila Galerie GUD oblíbený GUD den, tentokrát na téma  „Hledáme Golema“. Neváhejte a přidejte se k nám tuto sobotu, děti čeká nabitý program. Rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz

Hledáme Golema – sobota 25.2.
Kamarádi  dobrodruhové, záhadologové a milovníci legendárních příběhů, pojďte s námi, tentokrát totiž „Hledáme Golema“! Vypravíme se do starého židovského ghetta, po stopách Rabiho Löwa, který před mnoha lety stvořil prvního umělého člověka, Golema, aby chránil místní obyvatele před nebezpečím. Objevíme nádherné gotické stavby, tajuplná zákoutí a úzké uličky Židovského Města pražského, nasajeme tajemnou atmosféru místa, kde podle legendy stále ještě odpočívá Golem. Co myslíte, pořád ještě čeká na své oživení… ?
Vytvoříme si každý svého vlastního, originálního Golema z keramické hlíny a nezapomeneme ani na šém, jenž uváděl tuto obří oživlou sochu v pohyb. Během odpoledne nás navíc poctí svou návštěvou mistryně světa v bodypaintingu se svými netradičními kresbami na obličej a tělo. V závěru dne můžete navíc společně s rodiči navštívit naši aktuální výstavu „Byl jednou jeden král Karel IV.“ (rodinné vstupné je zahrnuto v ceně GUD dne).

Čas: 10:00 – 16:00
Věk: 5 – 8 let
​Cena: 750 Kč
V ceně je zahrnuto občerstvení (oběd, svačiny, pitný režim), program po celý den včetně vstupů, lektoři a výtvarné potřeby. Kapacita omezena na max. 15 dětí.