20/2 2015

Experimentální malování pro nejmenší s Ivonou Danziger v galerii GUD pokračuje

V průběhu března a dubna můžete s dětmi v Galerii umění pro děti GUD navštívit kurzy malování pro nejmenší, kterými vás provede výtvarnice Ivona Danziger. Opět jsou pro vás připravena nová a zajímavá témata. Děti se ocitnou ve světě experimentálního malování každou středu od 9:30 do 10:30 hodin v Ateliéru GUD. Kurz je určen pro děti ve věku od 2 do 4 let. Vzhledem k omezené kapacitě  – max 8 dětí ve skupině – je nutná rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz.

Sám výraz napovídá, že při tvorbě nechávám děti experimentovat, aby svobodně výtvarně vyjádřily své prožitky. Používám velké formáty čtvrtek nebo plátno, s dětmi používáme štětce, válečky, houbičky a další nástroje, učíme se tvořit temperou, akrylem, suchými křídami, ale uhlem a pastelem. 

Pro děti mám připravena nádherná témata, která rozvíjejí jejich tvořivost, vciťování, podpoří vlídné mezilidské vztahy a zaměří se na to, co je krásné, co stojí zahlédnout a s pomocí stětce a barev se dá výtvarně vyjádřit. 

V mé práci mi jde zejména o to, abychom s dětmi co nejvíce do hloubky cítili a vnímali své okolí. Ráda s dětmi zkouším abstraktně ztvárnit ticho anebo vůni, vánek a šumění lesa, nádheru květin anebo rosu, která na ně dopadá. 

Ivona Danziger 

Témata malování pro GUD v březnu a dubnu 2015

4.3. Zdobíme křídla motýlům. Kam zmizí housenka? Učíme se míchat barvu ZELENOU a zkoušíme malovat prstem nebo celou rukou..

11. 3. Jak rozkvétá leknín? Jakou barvu má voda? Mícháme barvu FIALOVOU a malujeme houbičkou.

18. 3. Jak se žije v noci a jakou baru má tma? Mícháme barvu ORANŽOVOU a tvoříme noční svět s netopírem…

25. 3. Cihlička, maltička a za chvilku stojí dům. Mícháme HNĚDOU a stavíme pomocí houbičky.

1.4. Co je to duha a kde vzniká? Kde bydlí sluníčko? Malujeme DUHU všemi barvami a používáme válečky…

8.4. Zdobíme křídla motýlům. Kam zmizí housenka? Učíme se míchat barvu ZELENOU a zkoušíme malovat prstem nebo celou rukou..

22.4. Zázračné květiny a další rostliny, proč se slunečnice jmenuje slunečnice? Namaluj si svoji slunečnici..

29.4. Svět v potoce – život ve vodách u nás. Jak mluví ryba? Proč chodí rak pozadu? Namaluj si svého vodního živočicha..
Cena za jeden workshop je 200 Kč (platí při koupi pernamentky na 5 vstupů, lekce si lze vybrat libovolně do konce června 2015). Samostatná cena lekce je 250 Kč.

Více o umělkyni na http://cargocollective.com/kleinart/Profil-Kontakt