Doprovodné programy

Doporučujeme rezervaci místa na workshopech na rezervace@galeriegud.cz 

I. Pravidelné aktivity v GUD

1. Workshopy

V únoru se můžete v galerii GUD zúčastnit kurzů experimentálního malování pro nejmenší s Ivonou Danziger. Jak sám výraz napovídá, při tvorbě necháváme děti experimentovat, aby svobodně výtvarně vyjádřily své prožitky. Používáme velké formáty čtvrtek nebo plátno, štětce, válečky aj., učíme se tvořit temperou, akrylem, suchými křídami, ale i tužkou, uhlem a pastelem. Těšíme se na vás každou únorovou středu. Rezervace na rezervace@galeriegud.cz

Pro děti máme připravena nádherná témata, která rozvíjejí jejich tvořivost, vciťování, podpoří vlídné mezilidské vztahy a zaměří se na to, co je krásné, co stojí zahlédnout a s pomocí stětce a barev se dá výtvarně vyjádřit. Chceme, aby děti co nejvíce do hloubky cítily a vnímaly své okolí. Zkouším abstraktně ztvárnit ticho anebo vůni. Snažíme se je zároveň zasvětit do různých výtvarných metod a směrů.

15.2. Jak se žije v noci a jakou baru má tma?

Mícháme barvu ORANŽOVOU a tvoříme noční svět s netopýrem.

22.2. Co je to duha a kde vzniká?

Kde bydlí sluníčko? Malujeme DUHU všemi barvami a používáme válečky.

Čas: 10:00 – 11:30
Věk: 2 až 4 roky
​Cena: 250 Kč za lekci

Vzhledem k omezené kapacitě doporučujeme rezervaci předem na rezervace@galeriegud.cz

2. GUD den

Galerie umění pro děti GUD připravila pro rok 2015 další pokračování zábavných, ale naučných sobotních programů pro děti. Děti si odnesou spoustu zážitků a navíc se naučí a dozví nové zajímavé věci. Přípravu i provedení zajišťují zkušení lektoři GUD. Program, který je určen pro děti od 5 do 12 let, trvá po celý den od 10:00 do 16:00 hodin. Cena za GUD den je 750 Kč. V ceně je zahrnuto občerstvení (oběd, svačiny, pitný režim), program po celý den včetně vstupů, lektoři a výtvarné potřeby. Kapacita omezena na max. 15 dětí, nutná rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz či tel. 732 513 559. 

Galerie GUD připravila opět pro děti oblíbené GUD dny, tentokrát na téma „Svátek světla“ a „Hledáme Golema“. Neváhejte a přidejte se k nám v sobotu 28. ledna a 25. února. Děti čeká nabitý program. Rezervace předem narezervace@galeriegud.cz

Hledáme Golema – sobota 25.2.

Kamarádi  dobrodruhové, záhadologové a milovníci legendárních příběhů, pojďte s námi, tentokrát totiž „Hledáme Golema“! Vypravíme se do starého židovského ghetta, po stopách Rabiho Löwa, který před mnoha lety stvořil prvního umělého člověka, Golema, aby chránil místní obyvatele před nebezpečím. Objevíme nádherné gotické stavby, tajuplná zákoutí a úzké uličky Židovského Města pražského, nasajeme tajemnou atmosféru místa, kde podle legendy stále ještě odpočívá Golem. Co myslíte, pořád ještě čeká na své oživení… ?
Vytvoříme si každý svého vlastního, originálního Golema z keramické hlíny a nezapomeneme ani na šém, jenž uváděl tuto obří oživlou sochu v pohyb. Během odpoledne nás navíc poctí svou návštěvou mistryně světa v bodypaintingu se svými netradičními kresbami na obličej a tělo.
Čas: 10:00 – 16:00
Věk: 5 – 8 let
​Cena: 750 Kč
V ceně je zahrnuto občerstvení (oběd, svačiny, pitný režim), program po celý den včetně vstupů, lektoři a výtvarné potřeby. Kapacita omezena na max. 15 dětí.

 

 3. Přednáškový klub GUD

Dovolujeme si Vás jménem HLA – Homeopatické lékařské asociace pozvat na veřejnou přednášku na téma „Těhotenství a porod – osvědčená homeopatická pomoc z přírody”, která se bude konat ve spolupráci s přednáškovým programem Galerie umění pro děti GUD.

Středa 1.2. 2017 od 16 hod, Galerie umění pro děti GUD, nám. Franze Kafky 24/3, Praha 1.

Přednáška je určena pro veřejnost a koná se v zázemí galerie GUD, kde je připraven program pro děti. Děti je možné vzít s sebou, hlídání zajištěno. Nutná rezervace předem na adrese rezervace@galeriegud.cz.

Na téma bude hovořit odborná asistentka Katedry porodní asistence Lékařské fakulty Masarykovy univerzity v Brně PhDr. Radka Wilhelmová, Ph.D.

Budeme se bavit, co je dobré udělat na počátku těhotenství, co za rizika přinášejí jednotlivé fáze těhotenství, příprava na porod a jak správně na kojení. V celém kontextu problematiky budeme akceptovat přírodní možnosti léčby, a to nejen homeopatiky, ale především co nejšetrnější pomoc pro matku a dítě.

4. ART in English – více naleznete www.artinenglish.cz

II. Školní program GUD

Pro školy a volnočasové organizace jsme připravili Školní program GUD. Na cestě za uměním bude provázet dětské kolektivy lektor galerie spolu s jejich pedagogem. Věříme, že se GUD stane místem tvořivého setkání nejen umělců a dětí, ale i místem specifické společné práce dětí a jejich pedagogů. Do programu je nutné se registrovat alespoň týden předem na adrese skolniprogram@galeriegud.cz

Mateřské školky         50 Kč (dítě), délka prohlídky 1 hodina

Základní školy            50 Kč (dítě)  délka prohlídky 1 hodina

75 Kč (dítě) délka prohlídky 1 hodnina + workshop 0,5  hodina

III. Narozeninové oslavy v GUD

Plánujete narozeninovou oslavu pro své dítě a jeho kamarády? Proč nespojit zábavu s tvořivou činností u nás v GUD? Připravíme Vám balíček sestavený přesně na míru z nejrůznějších položek od soukromého workshopu až po veškerý servis spojený s oslavou včetně občerstvení. Učiňte dětskou narozeninovou oslavu výjimečnou! Pro více informací se ptejte na info-pultu nebo na adrese rezervace@galeriegud.cz

 

IV. Komerční aktivity

 

V. Pro firmy