27/5 2014

Den dětí v GUD – vstup do galerie i na workshopy ZDARMA, program na víkend 31.5. a 1.6.

Které místo je vhodnější pro oslavu svátku dětí než Galerie umění pro děti? Pro děti je připraven na neděli zajímavý program a zároveň dárek v podobě vstupu do galerie i na workshopy zcela ZDARMA. Nutná je pouze rezervace na workshopy předem na rezervace@galeriegud.cz. Čekají vás workshopy „Stavíme město“ a „Stavíme umění“. V sobotu se můžete zúčastnit GUD dne na téma „Tajná zákoutí Národního divadla“.

 

Program na víkend 31.5. a 1. 6. 2014

Sobota

10:00 – 16:00 GUD den Tajná zákoutí Národního divadla

Neděle

12:00 – 14:00 Workshop „Stavíme město“


15:00 – 17:00 Workshop „Stavíme umění“

 

Tajná zákoutí Národního divadla

Na děti čeká komentovaná návštěva ojedinělých prostor Národního divadla, které se nachází v blízkosti galerie GUD. Dále pak bude v ateliérech GUD probíhat tvořivý den, kdy budeme s dětmi vyrábět speciální technikou zvanou papírmašé různé typy Benátských masek, které si pak odnesou domů.

Nutná rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz, kapacita omezena na 15 dětí. 
Cena je 750,-Kč (i s jídlem a pitným režimem, vstupy, výtvarný materiál).
Doporučeno pro děti od 5 do 12 let.

 

Stavíme město

Workshop „Stavíme město“ je tématicky zaměřený k aktuálně probíhající výstavě „Stavíme“. Děti budou vyrábět ze stavebního polystyrenu a samolepicí barevné fólie jednotlivé domky, včetně důležitých institucí, jako radnice, pošta, apod., ze kterých pak postaví celé město.

Nutná rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz
, vstup zdarma, 
vhodné pro děti od 5 let.


 

Stavíme umění

Další workshop nese název podle jedné z expozic „Stavíme umění“. Děti pod vedením lektora společně vytvoří za pomoci stavebnic obraz. Celé dílo bude inspirací pro tvorbu domácího umění a po ukončení workshopu bude obraz vystaven a nafocen.

Nutná rezervace předem na rezervace@galeriegud.cz, 
vstup zdarma, 
vhodné pro děti od 5 let.

 

Workshopy tématicky doplňují aktuální výstavu „Stavíme“ – interaktivní výstavu nejen pro děti. Staňte se součástí tvořivého procesu pod vedením profesionálních umělců, kteří připravili cestu pro vaši fantazii. Postavte své umění!

Termín výstavy do 28.9., v neděli 1.6. vstup zdarma.
Vhodné pro děti od 3 let.